Sporo mówi się AMZ Kutno za sprawą projektu wdrożenia do produkcji samochodu Syrenka

Aby dowiedziec sie, ktore z firm sa warte nasladowania oraz ktore z nich beda dla nas stanowic najwieksza motywacje dla tworzenia naszego wlasnego biznesu (czy bedzie to przedsiebiorstwo Bodzio Salon Meblowy czy moze spedycja z Lublina badz firma oferujaca zlecenia transportowe na busa), skorzystajmy z bazy danych wolne ladunki do 3.5t
Sporo mówi się AMZ Kutno za sprawą projektu wdrożenia do produkcji samochodu Syrenka, co jest nazywane nawet reaktywacją polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Projekt kosztujący blisko 7,5 mln złotych (z czego 4,491 mln pochodzi z dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju) ma odbudować polski przemysł. Cóż – brzmi to kuriozalnie, ale celem AMZ Kutno nie jest wielkoseryjna produkcja, a wytwarzanie niewielkiej ilości samochodów.

syrena
AMZ Kutno stara się połączyć klasyczne kształty Syreny w nowoczesnym nadwoziu opartym na podzespołach technologicznych z wielkich koncernów. Nadwozie będzie wykonane z laminatu i aluminium. Syrena Laminat?

Od pierwszego właściciela to ciekawy projekt fotograficzny Bartosza Cygana, który stara się poznać historie ludzi i samochodów.

od pierwszego

Fot. Bartosz Cygan
Tematem przewodnim są osoby, które w PRL-u kupiły nowy samochód i mają go do dziś. Bez względu na stan. Bartosz pojawia się, fotografuje, tworząc ciekawy projekt, który zamieni się w pracę magisterską.

Projekt ma swojego bloga i konto na Facebooku.

Varia Od pierwszego właściciela, prl, projekt fotograficzny Leave a comment
Samochody Putina – zamiast ZIŁa-4112P, Mercedes S600 Pullman
Luty 4, 2015Luty 4, 2015benzynowy

Przeglądając oficjalną stronę Kremla poświęconą Władimirowi Putinowi można dojść do wniosku, że jest prawdziwie zakochany w radzieckiej motoryzacji.

Read more →

Klasyki, Varia Lada Niva, putin, Rosja, samochody putina, Wołga, ZIŁ-4112P Leave a comment
Niezwykłe autobusy #1| Terra Bus – autobus dla stacji polarnych
Styczeń 29, 2015Luty 4, 2015benzynowy
Przemysł motoryzacyjny Kanady nie rozwinął się zbyt dobrze, szczególnie gdy mówimy o samochodach osobowych, jednak są niszowe sektory rynku, gdzie inżynierowie z tego kraju pokazują na co ich stać. To np. autobusy przystosowane do przejazdów po śniegu i lodzie.

terra bus
Terra Bus, produkowany w Calgary przez Foremost, to przykład niezwykłej konstrukcji wykorzystywanej do transportowania naukowców na stacje badawcze.

Read more →

Autobusy, Niezwykłe konstrukcje, Wideo autobus polarny, Foremost, kanadyjskie samochody, niezwykłe autobusy, pojazdy stacji polarnych, Terra Bus Leave a comment
Honda Accord – koniec produkcji. Dlaczego?
Styczeń 28, 2015Styczeń 28, 2015benzynowy
Honda Accord zniknie z europejskich salonów po zakończeniu produkcji obecnej generacji, która nie doczeka się następcy. Dlaczego?

honda accord

Powodem jest oczywiście niezadowalająca sprzedaż. O jakości Accorda nie można powiedzieć złego słowa. Nawet generacja produkowana w angielskim Swindon nie miała złych opinii jeśli chodzi o awaryjność, a obecna, ósma generacja, wytwarzana w japońskiej fabryce, ma opinie świetnie wykonanej. Jeśli nie jakość jest problemem Hondy Accord, to co?

Read more →

Nowe samochody Honda, koniec produkcji Honda Accord, nowe samochody Leave a comment
Polonez w Top Gear z 1983 roku!
Styczeń 26, 2015benzynowy
W Top Gear serii 11 (1983) pojawił się temat polskiej motoryzacji. William Woollard pojechał do Warszawy sprawdzić jak wygląda FSO, a przy okazji – zobaczył jak nieróżnorodne był ówczesny krajobraz motoryzacyjny. W drugiej części pojawił się test porównawczy samochodów z Bloku Wschodniego: Zastava Yugo 45, Skoda Rapid Coupe, Lada Riva i FSO Polonez. Jak poradził sobie Polonez w zestawieniu z innymi socjalistycznym konstrukcjami?

0 comments